Code Academy
PHP е прв избор на сите почетници: еве зошто
PHP е најпосакуваниот избор за почетници, заради фактот што е лесен за учење, како и можноста за вработување во
Топ 10 игри кои веднаш ќе ги подобрат твоите програмерски вештини!
Едни од најбитните нешта кои секој иден програмер мора да ги направи уште од самиот почеток е всушност да ја о
10 Причини зошто треба да станеш програмер
Програмирањето е една од највозбудливите, најфлексибилните и најмодерните професии во светот. Дефинитивно е
5 Причини зошто да научиш Ruby on Rails
Дали сакаш да програмираш, но не знаеш со кој програмски јазик да започнеш? Во тој случај, топло ти препорач
8 Карактеристики кои секој одличен програмер ги има
Една од поинтересните професии во денешниов свет е токму програмер. За пошироката јавност, програмери се луѓ
5 Генијални начини да заработуваш дополнителни приходи од дома
Здраво, јас сум Александар Арсоски и работам во маркетинг секторот на Code Academy. Денес бев особено мотивиран да
WordPress: Сè што треба да знаеш за помалку од 10 минути
Има причина зошто токму WordPress е најпознатиот софтвер за креирање на веб-страници во светот. Во оваа статија, ќ
Девелопер vs програмер: која е разликата?
Еве еден едноставен тест за да провериме дали можеме лесно да ја увидиме разликите помеѓу следниве неколку п
Front-end vs Back-end девелопер: која е разликата?
Без разлика на тоа дали повеќе преферираш front-end или back-end, едно од побитните работи што мора да ги направиш е де